Výběr jazyka:

  • Čeština
  • English
  • Deutsch
 
 

Novinky

Tepelná čerpadla vzduch-voda NORD-L

 

Tepelná čerpadla vzduch voda ozn. STANDARD WWBC jsou určena pro ohřev topné vody.Tepelné čerpadlo NORD-L tvoří kompaktní celek vestavěný do samostatné skříně z ocelových lakovaných plechů. Tepelné čerpadlo je určeno pro umístění ve venkovním prostředí. Při instalaci doporučejeme použít akumulační (taktovací) nádrž, která zabrání častému zapínání a vypínání jednotky (snižuje životnost kompresoru). Jednoduchým zapojením můžeme při vytápění přes výměník v akumulační nádobě provádět předehřev TUV.Čerpadla NORD-L Standard jsou vybavena tepelným čidlem akumulační nádrže, odmrazovacím systémem a fungují až do venkovní teploty -15°C. V období nízkých venkovních teplot je dostatečný tepelný výkon jednotky zabezpečen přídavným elektrickým dohřevem,umístěném v akumulační nádobě (3 až 4,5 kW).Elektronická řídící jednotka se stará o automatický chod čerpadla, odmrazování vzdušné vlhkosti výparníku a o chod primárního okruhu čerpadla. Řídící jednotka spíná chod oběhového čerpadla, autorestart s pamětí nastavených parametrů a protizámrazový systém vodního výměníku tepla. Spolehlivost tepelného čerpadla Standard společně s velmi výhodnou cenou a jednoduchost instalace tak učinili z tohoto tepelného čerpadla cenově velmi výhodný výrobek na našem trhu. Tepelné čerpadlo vzduch voda NORD-L je značka dostupná opravdu pro každého.

 

Tepelná čerpadla vzduch voda typové provedení STANDARD jsou určena pro vytápění rodinných domů, nebo menších průmyslových objektů. Výrobky jsou určeny pro připojení na nízkoteplotní topnou soustavu. Ideální topnou sestavou je především podlahové, stěnové nebo stropní vytápění. Tepelná čerpadla pracují ve svém principu jako chladící zařízení, jehož hnacím prvkem je chladící kompresor poháněný elektromotorem. Zařízení odvádí ve venkovním výparníku teplo z prostředí s vyšší teplotou (z okolního vzduchu) do prostředí s nižší teplotou (chladivo). Teplo přijaté z okolního vzduchu se technologii tepelného čerpadla předá otopné vodě.

 

WWBC 9,5 H-B                                    WWBC 13,5 H-A-S                               WWBC 19,5 H-A-S

Tepelná čerpadla vzduch voda Standard jsou certifikována ve Strojírenském zkušebním ústavu v Brně, výkonové parametry dle ČSN EN 14511.

Aktualizováno (Pátek, 27 Květen 2011 08:41)